Bohemins Praha 1905 B FC Chomutov FC Písek FC Táborsko akademie FC Viktoria Plzeň B FK Admira Praha FK Dukla Praha B FK Loko Praha FK Motoret Praha FK Příbram SK Dyn. Č. Budějovice B SK Petřín Plzeň Sokol Hostouň TJ Jiskra Domažlice TJ Slovan Velvary

(0 : 0) (1 : 0)
FK Loko Praha
06.10.2024 16:00
Štěchovice

První říjnový víkend nabídl zápas dvou tradičních třetiligových soupeřů. Do Štěchovic dorazilo Loko Praha (původní Loko Vltavín). Zápasy těchto soupeřů jsou v poslední době vyrovnané a vyrovnaný byl i samotný zápas. Ačkoliv se stovka přítomných diváků velkých šancí nedočkala tak byl k vidění atraktivní fotbal. Postupně se zdálo že zápas dokráčí k bezbrankové remíze ale poslední šance zápasu rozhodla, rohový kop Drobílka zakončil hlavou Zákostelský mezi tři tyče a zařídil první výhru Povltavské nad Lokádou v klubové historii od roku 2020.

Na první akci se čekalo do 8. minuty, balon po odraženém centru do vápna při rohovém kopu dolétl k Tesařovi který prověřil Benadu zakončením k tyči. Ve 23. minutě neměl ke gólu daleko Pavlíček, Drobílek hledal přihrávkou na malé vápno Nováka ale balon se odrazil k domácímu obránci jehož střelu z voleje Rodriguez lapil. Rychlý brejk ve 34. minutě zakončoval nepřesně Weber, obětavým zákrokem pak Novák zastavil pokus Tesaře a následná druhá střela byla nepřesná. Poslední minuta prvního poločasu mohla být pro Povltavskou gólová, Drobílek prokličkoval okolo obránců jako mezi kužely a servíroval balon do vápna, tam se k odraženému balonu dostal Budínský ale z blízkosti tváří v tvář Rodrigueze nepřekonal.

Po změně stran pokračoval boj o každý metr hřiště, chyby ale nepřicházely a tak byli oba gólmani bez těžší práce. Nic na tom nezměnil ani technický pokus střídajícího Bicence v 71. minutě. To nejlepší si ale domácí na Vltavín nechali do poslední páté minuty nastavení. Exekuce rohového kopu se ujal Drobílek a centroval na zadní tyč kam si na hranici malého vápna naběhl Zákostelský a ze své oblíbené pozice rozhodl zápas přesným hlavičkovým zakončením. Pro hosty již nezbyl žádný čas na vyrovnání.

Třetí liga pokračuje  v sobotu 12. října od 16:00, áčko míří k těžkému zápasu do Domažlic.