Bohemins Praha 1905 B FC Chomutov FC Písek FC Táborsko akademie FC Viktoria Plzeň B FK Admira Praha FK Dukla Praha B FK Loko Praha FK Motoret Praha FK Příbram SK Dyn. Č. Budějovice B SK Petřín Plzeň Sokol Hostouň TJ Jiskra Domažlice TJ Slovan Velvary

PFA
PFA
12.10.2024 16:00
Domažlice

Áčko pokračovalo ve třetiligových bojích zápasem v Domažlicích. Po vydřené výhře z minulého týdne tak na svěřence trenérů Busty a Kučery čekal zápas proti aspirantovi na postup do druhé ligy. Soupeři proti sobě odehráli dvacátý vzájemný zápas, do tabulky si připsaly body domácí Domažlice které se dostaly do vedení 3:0 ale Povltavská se vrátila do hry dvěma góly. Třetí již i přes svou snahu nepřidala a tak těsně prohrála.

Úvodní minuty se nesly pro gólmany v poklidu, v šesté minutě se  dostal do vápna Budínský ale slabou střelou Brycha nepřekonal. Ačkoliv si Domažlice příliš šancí nepřipisovaly tak se dostaly do vedení ve 24.minutě, centr Červeného z pravé strany mířil na Valína kterému balon vypadl při kontaktu se Zákostelským a tak na Mužíka čekala snadná práce balon doklepnout do brány. Přesně po půlhodině hry stihl Červený ve vápně odkopnout balon před Šmerdou a následné zakončení mířilo po teči těsně vedle tyče. Následovala akce na druhé straně hřiště, Vaisův pokus vyrazil Valín, balon se odrazil k Došlému který trefil svého obránce. Druhého gólu se ale domácí dočkali ve 41. minutě, Došlý využil balonu který vyklouzl Valínovi a trefou do prázdné brány navýšil vedení Domažlic.

Dvě minuty po návratu z poločasové přestávky se zdálo být o osudu zápasu rozhodnuto, přízemního centru na zadní tyč využil Došlý ke svému druhému úspěchu v zápase. Od té doby ale Domažlice nepůsobily pevně, hosty dostala do hry chyba Brycha, v 56. minutě si ze zdánlivě klidné situace potáhl balon před bránu a po vyvinutém tlaku soupeře skončil balon v bráně. Pět minut poté navázal na vlastní gól gólmana M. Novák, ideální pozici ve vápně využil k nechytatelné střele pod břevno. Najednou se hrál zcela vyrovnaný zápas ve kterém nebylo daleko k zisku minimálně jednoho bodu ale obrana domácích bohužel dokázala nebezpečné centry zkrotit.

Dlouhý výjezd má áčko za sebou, příští týden vyzve v neděli 20. října od 15:30 rezervu Českých Budějovic ve Štěchovicích.