MFK Dobříš
MFK Dobříš
05.10.2024 16:00
Hvozdnice

Na podmáčeném terénu za sychravého počasí se hrál oboustranně svižný zápas, což potvrdily již úvodní tři minuty utkání. Nejprve domácí a posléze i hosté rozvlnili síť soupeře, ale v obou případech byl překážkou pro uznání branky odmávaný ofsajd.Hra se přelévala z jedné strany na druhou a stovka diváku se rozhodně nenudila. V 19. minutě se prezentovali hezkou akcí domácí, Klimského střela však skončila pouze v náručí brankáře Valína. O dvě minuty později pak nevyužil nedorozumění v defenzivě Dobříše Dvořák. V 27. minutě měli na kopačkách velikou šanci hosté, Puchmajera však Valín brilantně vychytal. Jeho brankařský protějšek se poté rovněž zaskvěl při chytré střele Hejdy na vzdálenější tyč z hranice velkého vápna.

V 36. minutě pak zahrávali hosté roh z pravé strany, jeho exekutor zkoušel přímou střelou překvapit domácího brankáře, což se mu naštěstí pro PFA nepodařilo. Do druhé části hry vstoupili domácí aktivně, po rohovém kopu však střílel Novák z voleje pouze vedle. V 50. minutě se do solidní příležitosti dostal na druhé straně Puchmajer, Valín však ani tentokrát svým zákrokem nezklamal. Běžela 62. minuta a první branku tohoto klání zaznamenal po přímém volném kopu Dvořáka Starý, když si pěkně našel centrovaný balón a nedal dobříšskému brankáři sebemenší šanci.

O pět minut později měl na noze vyrovnání Obermajer, jeho střela však skončila nad bránou. V 81. minutě už se hosté téměř radovali z první branky, ale radost jim na brankové čáře překazil Starý, který vykopl míč na poslední chvíli. Pět minut před závěrečným hvizdem se za vápnem dostal „kulatý nesmysl“ ke střídajícímu Sumartovi, který tak vstřelil svou premiérovou branku v Krajském přeboru a dostal domácí do dvoubrankového vedení. Už se zdálo, že si PFA tříbodový zisk v klidu pohlídá, z omylu je ale vyvedl v 88. minutě kapitán Procházka, když snížil na rozdíl jediné branky. V úplném závěru se pak hosté ještě dožadovali pokutového kopu (ruka ?), hlavní sudí však situaci takto neposoudil a tři body tedy zůstaly po tomto zajímavém klání ve Hvozdnici.